לינקד-אין – LinkedIn

באינטרנט ניתן למצוא רשתות חברתיות רבות אשר מעניקות לגולש חוויית קשרים עם העולם הגדול. ניתן למצוא רשתות חברתיות כגון: Facebook ו- Twitter אשר מעניקות לגולש אפשרות ליצור קשרים חברתיים חדשים ולשמר קשרים ישנים עם אנשים מכל רחבי העולם. בעידן של היום קיים צורך ממשי ברשת חברתית אשר תאפשר לגולש ליצור קשרים מקצועיים ועסקיים עם עובדים, ספקים ולקוחות. לכן הוקמה על ידי המשקיע ריד הופמן, ביחד עם משקיעים נוספים, רשת הלינקד-אין (LinkedIn).

לינקד-אין זהו מאגר מידע גדול המכיל בתוכו פרטים לגבי מקצוענים רבים בתחומים שונים. זהו המקום שבו ניתן למעשה למצוא ולהימצא על ידי אחרים. כל חבר ברשת לינקד-אין בונה לעצמו פרופיל אישי אשר בתוכו הוא מציג את ניסיונו האישי והמקצועי, פירוט לגבי ההשכלה שלו, החברה שבה הוא עובד וכדומה. הפרופיל האישי באתר לינקד-אין חשוב מכיוון שכך המעסיקים מקבלים את המידע הדרוש להם לגבי המועמד לעבודה ובעזרתו הם מחליטים האם המועמד מתאים או לא. בעזרת הפרופיל המשתמש מצרף אליו חברים נוספים אשר יעזרו לו לקדם את הקשרים המקצועיים שלו. ככל שיש למשתמש יותר חברים מקושרים, כך הוא יוכל לקדם את עצמו בצורה הטובה ביותר וכך מעסיקים פוטנציאליים רבים או שותפים עסקיים יחשפו אליו יותר.

מדוע כדאי להצטרף לרשת הלינקד-אין?
1. ניהול הקריירה
החברים המקושרים לפרופיל שלך באתר לינקד-אין יכולים להביא לזינוק משמעותי בקריירה המקצועית שלך. בין אם אתה מועסק בחברה כרגע ובין אם לאו, חשוב שיהיה לך פרופיל ברשת לינקד-אין על מנת להבטיח את עתידך העסקי. לינקד-אין מאפשר למעסיקים פוטנציאלים להיחשף לפרופיל שלך ולעקוב אחרי עבודתך ואולי, ביום מן הימים, להציע לך עבודה טובה יותר. במידה ואתה לא מועסק כרגע, לינקד-אין מאפשרת לך לחפש עבודה רצינית ומתגמלת וחושפת אותך למעסיקים שונים הצופים בפרופיל שלך.

2. לרכוש ידע וכישורים
ברשת לינקד-אין קיים לוח שבו מתפרסמות מודעות דרושים ומתקיימים דיונים רציניים. ניתן להשתתף בדיונים ולהפיק ידע נוסף בנושאים מקצועיים שונים. קיימת אפשרות לשתף מידע בין המקושרים השונים באתר על ידי העברת מסמכים שונים, מצגות, ניהול בלוגים וכדומה. קיימות גם קהילות רבות בעלי מכנה משותף אשר מאפשרות לפתח דיונים ולשתף רעיונות. בנוסף, ניתן ליצור קשרים חדשים על ידי הצטרפות לקהילות מסוימות.

3. להישאר בקשר עם אנשים אחרים
רשת לינקד-אין פועלת על בסיס דירוג המשתמשים לפי מספר החברים המקושרים אליהם. ככל שיש למשתמש יותר חברים מקושרים – כך הוא יוצג באתר בדירוג גבוה יותר ויוכל לבסס קשרים עסקיים חדשים עם משתמשים אחרים. בנוסף, אתר לינקד-אין מהווה מקום לחיפוש עבודה חדשה ומעסיקים חדשים. רשימת מקושרים ארוכה מבטיחה כי הפרופיל שלך יוצג אצלך מעסיקים רבים המחפשים אנשים בעלי כישורים כמו שלך. המעסיקים יכולים לעשות חיפוש ישיר באתר לעובדים או דרך מקושרים משותפים.

באינטרנט ניתן למצוא רשתות חברתיות רבות אשר מאפשרות לשמור על קשרים חברתיים קיימים וליצור חדשים. אולם רשת לינקד-אין עושה הרבה יותר. לינקד-אין למעשה מקשר בין עובדים למעבידים פוטנציאליים. באמצעות הפרופיל באתר לינקד-אין ניתן להציג למעסיקים פוטנציאליים את הכישורים העסקיים, את ההשכלה ואת הניסיון שנצבר עד כה, על מנת פתוח את האפשרות בעתיד לקידום מקצועי. בין אם יש לך עבודה כרגע ובין אם לאו, חשוב שיהיה לך פרופיל באתר לינקד-אין על מנת לשמור לך את האופציה לקידום מקצועי בעתיד, גם אם מדובר בעתיד הרחוק.

2 תגובותל “לינקד-אין – LinkedIn”

 1. מאת גדי:

  שלום רב,
  אשמח לדעת איך אני מצטרף לאתר לינקד אין.
  תודה,
  גדי

  • מאת דני:

   היי גדי,
   ההרשמה הינה קלה מכפי שזה נראה, פשוט כנס לקישור הבא:
   http://www.linkedin.com
   ומלא את הפרטים.
   מומלץ תחילה לרשום בצד אילו פרטים אתה נדרש למלא וכתוב לך את כל התוכן במחשב.
   לאחר שאתה שלם עם כל מה שכתבת פתח את החשבון למעשה ומלא את כל התוכן, קח בחשבון שהמידע בלינקדאין הוא כמו קורות חיים ולכן יש לשים לב שכל הפרטים רשוםמים שם על הצד הטוב ביותר…
   בהצלחה!

כתוב תגובה