התקרית שהבהירה לד"ר דב קליין מהו הייעוד שלו

אחרי שביצע אלפי ניתוחים ופיתח שורה ארוכה של שיטות טיפול ושחלקן אף הפכו לפטנטים, הבחירה של דב קליין בקריירה בתחום הרפואה נראית מובנת מאליה, אולם אלמלא תקרית אקראית בה היה מעורב בגיל צעיר בהחלט ייתכן שמסלול חייו היה שונה לגמרי (אם כי יש גם מי שיגידו כי העובדה שהוא נקלע לאותה תקרית לא הייתה מקרית, וכי בכל מקרה היה הופך במוקדם או במאוחר להיות רופא).

פירנצה, ערב, ילד קטן, תאונה

כך או כך, התקרית המדוברת התרחשה בפירנצה. ד"ר דב קליין – שאז עוד היה "רק" דב, בחור צעיר שליבו נמשך אל תחום האמנות ועל כן נסע לטייל בעיר שכולה שכיות חמדה ואסתטיקה עילאית – חזר בשעת ערב מאוחרת לעבר החדר אותו שכר בבירת חבל טוסקנה. לפתע, ממש לידו, התנגש רוכב אופניים בילד קטן שהתפרץ לכביש. ברוב רובם של המקרים תאונה שכזו תוגדר כקלה ופרט לשפשופים או כאבים קלים לא ייגרם שום נזק למעורבים בה, אולם לרוע מזלו של הילד האופניים העיפו אותו אל עמוד תאורה, ובשל כך הוא ספג חבטה עזה בראשו והחל לפרפר.

למרבה מזלו של אותו ילד, דב הצעיר – מתוך אינסטינקט שעד אז כלל לא היה מודע לקיומו – זינק אליו, ואבחן מייד כי לשונו של הילד לכודה בבית הבליעה ועל כן הוא מפרפר. כיצד אבחן ד"ר דב  קליין, שאז עוד היה כאמור "רק" דב, את הסיבה לפרפורים הוא לא יודע להסביר עד היום, אולם ברור לחלוטין כי האבחון המהיר, ויחד איתו הפעולה הנחושה לחילוץ הלשון (בעזרת מוט שאותו תלש הצעיר הישראלי מהמדרכה הסמוכה), הצילו את חיי הילד.

ההארה

לאחר שהושלמה פעולת ההצלה, הצליח דב להביט על הסיטואציה מבחוץ ולחשוב, להבין מה עשה, ובמקביל גם לקלוט את המבטים של העוברים ושבים ששילבו התפעלות, פליאה ואסירות תודה. באותו רגע הוא הבין כי הוא נועד להיות רופא.

למחרת שיתף דב בתובנה הזו את הילד ואביו, שהגיעו לחדרו כדי להביע הכרת תודה והוקרה, והם כמובן בירכו אותו והסכימו כי אין ספק שזהו ייעודו.

לימודים באיטליה והכשרה ללא הפסקה

גם את לימודי הרפואה, באופן כמעט מובן מאליו, עבר ד"ר דב קליין באיטליה. במקביל למיומנויות שהקנו לו לימודים אלה, הוא קיבל מתנה יקרת ערך אף יותר – אשתו צ'ינסיה שלמדה לצידו.

בתום הלימודים התמחה ד"ר דב קליין בתחום שמשלב את הייעוד שלו, רפואה, עם האהבה הוותיקה שלו לאסתטיקה – כירורגיה פלסטית. עד מהרה הפך הרופא המוכשר למנתח פלסטי מפורסם במיוחד, שלא מפסיק ללמוד ולשכלל את יכולותיו. בנוסף פיתח כאמור ד"ר דב קליין שיטות ניתוח מתקדמות בתחום הרפואה האסתטית והליכי טיפול אפקטיביים במיוחד – שאולי לא מצילים חיים כמו באותו רגע בפירנצה אולם אין ספק שיש להם תרומה ניכרת לאיכות החיים של אנשים רבים.

כתוב תגובה